Home » > Kategoria główna » Dzień Kropki w zerówce

Dzień Kropki w zerówce

We wtorek, 15 września  Przedszkole w Wilkowyi  zostało wypełnione kropkami, a to wszystko za sprawą niezwykłego Dnia Kropki, który od 2008 r. jest obchodzony na całym świecie, jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Inspiracją dla 6-latków stała się książeczka dla dzieci pt. „Opowieści o małej kropce”. Bohaterką opowiadania jest mała Kropka,  która uwierzyła w swoje możliwości.

Przedszkolaki najpierw obejrzały historię małej Kropki, która wzbudziła w nich wiele pozytywnych emocji. Potem miały okazję zaprezentować lub opowiedzieć o swoich talentach i mocnych stronach. Przekonały się, że większość z nich ma inny talent, że posiadają różne umiejętności i każde są tak samo ważne.

Idąc za przykładem Kropki, dzieci stworzyły galerię z kropkowych prac. Każda była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki. Radości nie było końca podczas gier i zabaw.