Home » > Kategoria główna » Druga klasa ratuje święta!

Druga klasa ratuje święta!

Kiedy myśleliśmy, że rok 2020 niczym już nas nie zaskoczy, wtedy pojawiła się informacja, która zmroziła krew w żyłach dosłownie wszystkich. Jak głosi oficjalny komunikat Lapońskiej Agencji Prasowej – Święty Mikołaj z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa!

Z nieoficjalnych doniesień wiadomo, że źródłem zakażenia okazał się niesforny Elf, który postanowił wyruszyć na zabawę do pobliskiej miejscowości. Oczywiście bez maseczki.

Czy ta wiadomość oznacza, że w tym roku prezentów nie będzie? Kto dopilnuje pracy mikołajowych pomocników i kto rozwiezie je do czekających w swoich domach dzieci?

Druga klasa ze szkoły w Wilkowyi nie chciała ryzykować i wzięła sprawy w swoje ręce. Młodzi uczniowie postanowili w tym roku wyręczyć Świętego Mikołaja, przejmując jego obowiązki. Od kilku dni intensywnie ćwiczą wchodzenie do domów przez kominy i okna, planują trasę przejazdu świątecznego konwoju i zaczynają pakować niespodzianki, które znalazły się w tegorocznych listach do Długobrodego.

Wszystkich przerażonych uspokajamy – w Wigilię każde grzeczne dziecko znajdzie pod choinką swój wymarzony prezent. A Mikołajowi życzymy dużo zdrowa!