Home » > Kategoria główna » EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. W naszym przedszkolu postanowiliśmy upamiętnić ten dzień, aby przypomnieć wszystkim, jak ważna jest prawidłowa wymowa. Z tej okazji grupa 6-latków zaprosiła na zajęcia logopedę Panią Lucynę Klauzę.

Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca logopedy i co powinniśmy robić, żeby pięknie i poprawnie się wypowiadać. Dzieci usprawniały pracę aparatu artykulacyjnego, ćwiczyły prawidłową i wyrazistą wymowę, usprawniały percepcję słuchową i uczyły się prawidłowego oddychania. W zależności od rodzaju ćwiczeń wykorzystywane były różnego rodzaju ciekawe i kolorowe pomoce logopedyczne. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i wytrwałością uczestniczyły we wszystkich zajęciach, a przy tym ćwiczyły narządy mowy.  Dziękujemy!