Home » > Kategoria główna » Wrzesień w zerówce

Wrzesień w zerówce

Druga grupa zerówki już od 1 września prężnie działała. Na samym początku razem z wychowawcą ustaliliśmy zasady panujące w grupie oraz przypieczętowaliśmy to własnoręcznie wykonanymi „łapkami”. W  inne dni też się nie nudziliśmy, uczyliśmy się dzielić elementy w zbiorach według określonych cech, poznaliśmy podstawowe organy człowieka, przypomnieliśmy sobie podstawowe figury geometryczne, poszliśmy na spacer do lasu gdzie znaleźliśmy grzyby. Bawiliśmy się na boisku szkolnym, placu zabaw oraz w naszej sali. Wykonaliśmy latawce na pożegnanie lata oraz Panią Jesień na przywitanie jesieni, a podczas spaceru szukaliśmy darów jesieni i śpiewaliśmy piosenki. We wrześniu obchodziliśmy Dzień Kropki, gdzie cała sala była „zakropkowana”, wysłuchaliśmy opowiadania „pt. „Kropka” oraz wykonaliśmy prace plastyczną oczywiście z kropek Innego dnia obchodziliśmy nasze święto „Dzień przedszkolaka”, gdzie przez cały dzień świetnie się bawiliśmy. Podczas innych zajęć rozmawialiśmy na tematy dotyczące bezpieczeństwa naszego i innych, utrwalaliśmy numery alarmowe. Pod koniec września obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień Języków”, naszej klasy państwem były Niemcy. Przebraliśmy się w barwy narodowego tego kraju, poznaliśmy kilka słówek po niemiecku oraz wykonaliśmy flagę Niemiec jako wydzierankę przy okazji dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o tym kraju. Już we wrześniu byliśmy na pierwszej naszej wycieczce, a mianowicie w kinie na bajce „Psi Patrol”, gorąco polecamy!