Home » > Kategoria główna » „PRZEDSZKOLAKI TO CZYSTE DZIECIAKI”

„PRZEDSZKOLAKI TO CZYSTE DZIECIAKI”

Przez ostatni tydzień wszystkie zajęcia i zabawy, koncentrowały się wokół programu „CZYŚCIOCHOWO”. To właśnie podczas zajęć najmłodsze przedszkolaki dowiedziały się, jak wyglądają zarazki osiadające na brudnych rękach, a także w jakich sytuacjach należy konieczne myć ręce, utrwalały również poszczególne etapy ich prawidłowego mycia oraz nabywały nawyku dbania o higienę osobistą poprzez codzienne, częste mycie rąk w przedszkolu. Zachęcano je także do dbania o higienę jamy ustnej. Zajęcia zainspirowały także nasze Smerfy do kreatywności i wykonania ciekawych prac plastycznych, takich jak plakaty „Cała Polska myje ręce i my też” oraz  symbolicznych postaci „Szczoteczki do zębów i jamy ustnej”, zachęcających i przypominających dzieciom o myciu zębów. Zajęcia dotyczące higieny nie stanowią jednorazowej aktywności. O higienie przypominamy  w przedszkolu zawsze  i na co dzień staramy się przestrzegać zasad higienicznego trybu życia.