Home » > Kategoria główna » „Smerfy” obchodzą Europejski Dzień Języków Obcych

„Smerfy” obchodzą Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków to doskonała okazja, żeby uświadomić dzieciom, jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa znajomość języków obcych i poprzez atrakcyjną formę obchodów zachęcić ich do nauki.

Podczas tego dnia zabraliśmy naszych przedszkolaków w wirtualną podróż po kilku krajach europejskich m.in. do Włoch, Francji, Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.  Dzieci miały szansę poznać królową Elżbietę II, która zabrała ich w podróż po kraju, w którym mieszka. Dzieci poznały symbole Wielkiej Brytanii takie jak flaga, królowa, Big Ben, autobus piętrowy, budka telefoniczna czy też strażnik. Ponadto brały udział w różnych zabawach, konkurencjach oraz zdaniach plastycznych, manualnych i logicznych przygotowanych przez królową. Uwieńczeniem spotkania była „angielska herbatka u Królowej”.

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych przyniósł dużo zabawy i radości oraz poszerzył wiedzę dzieci z zakresu obszaru anglojęzycznego.