Home » > Kategoria główna » Wielkanocna Odyseja – Wilkowyja 2022

Wielkanocna Odyseja – Wilkowyja 2022

We wtorek, 12 kwietnia br. w Zespole Szkół ZOO Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi odbył się konkurs plastyczny „Wielkanocna Odyseja”.

Gościliśmy w naszej szkole uczniów ze Szkoły Podstawowej z Łuszczanowa, Potarzycy, Środy Wielkopolskiej oraz Prus.

Dzieci w drzwiach przywitały maskotki zajączka wielkanocnego, które towarzyszyły zespołom przez cały czas trwania konkursu. Po wylosowaniu przez zespół boxu twórczego myślenia dzieci zabrały się do realizacji zadania konkursowego.

Przypominamy: zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zajączka w formie przestrzennej, tylko i wyłącznie z odpadów nadających się do recyklingu, tzw. surowców wtórnych.

Pomysły uczniów przerosły nasze oczekiwania. Powstały bardzo ciekawe i oryginalne zające. Dzieci przede wszystkim zmagały się ze sobą, swoimi przyzwyczajeniami, rutyną. Musieli wykonać coś z niczego, nauczyć się współpracy, myśleć w sposób nieszablonowy i twórczy. Jak widać – w pełni im się to udało. Gratulujemy.

Z ogromną radością informujemy, że ekologiczne zające wielkanocne zostały wysoko ocenione przez jury. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Pana Macieja Koniecznego – Dyrektora Zespołu Szkół ZOO Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi  oraz nagrody specjalne ufundowane przez ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie. Vouchery pieniężne o wartości 1500 zł, 1000 zł i 500 zł   w imieniu ZGO Sp.  z o.o  w Jarocinie  wręczył – Wiceprezes Zarządu ZGO Sp. z o.o  Pan Michał Manowski.

I miejsce i voucher na kwotę 1500 zł otrzymała Szkoła Podstawowa w Potarzycy

II miejsce i voucher na kwotę 1000 zł otrzymał Zespół Przedszkolno – Szkolny ZOO ze Środy Wielkopolskiej

III miejsce i voucher na kwotę 500 zł otrzymała Szkoła Podstawowa w Prusach.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!