Home » > Kategoria główna » Nie ma jak WAKACJE! W indiańskiej wiosce.

Nie ma jak WAKACJE! W indiańskiej wiosce.

Minął pierwszy tydzień wakacji: pogoda dopisuje, uśmiechy z buzi nie znikają, mamy wiele pomysłów na spędzanie czasu w przedszkolu.
Cały tydzień upłynął nam pod tytułem: „W indiańskiej wiosce”.
Udowodniliśmy, że z kilku kartonów i innych materiałów można wyczarować: tipi, kanu, kaktusy, łapacze snu, stroje indiańskie oraz prawdziwego Indianina.
W sali, na indiańskim kocu dzieci słuchały opowiadań o życiu dawnych Indian. Każdemu przedszkolakowi nadane zostały indiańskie imiona. Dzieci poznały znak powitania, słuchały muzyki etnicznej, nauczyły się indiańskiej piosenki, bawiły się w zabawy z kolorowymi piórkami i samodzielnie wykonały pióropusze. Podsumowanie tematu „W indiańskiej wiosce” odbyło się w piątek. W tym dniu dzieci poprzebierane i pomalowane na twarzach w indiańskie tatuaże tańczyły, śpiewały, przywoływały deszcz i robiły szaszłyki ze słodkich chrupek.
Cały tydzień był pełen barw, ciekawych opowieści, radości, zabaw i niespodzianek. Tak przedszkolaki spędziły wesoło czas.
Mamy nadzieję, że i Wasz tydzień był równie owocny i szalony jak nasz. Zobaczcie sami.