Home » > Kategoria główna » Nie ma jak wakacje! „Za górą, za rzeką, gdzieś bardzo daleko, na wzgórzach trzech, w Wilkowyi Zamek Królewski pojawił się!”

Nie ma jak wakacje! „Za górą, za rzeką, gdzieś bardzo daleko, na wzgórzach trzech, w Wilkowyi Zamek Królewski pojawił się!”

W naszym Przedszkolu dzieje się wiele. W miniony tydzień dzieci chciały poczuć się jak książęta i księżniczki w dawnych czasach, więc zbudowaliśmy  wielki  zamek z kartonu. Każdy chłopiec stworzył dla siebie zbroję, tarcze oraz miecz, a  dziewczynki królewskie nakrycie głowy oraz piękne suknie,  lusterka i biżuterię.  Pojawił się również groźny smok zionący ogniem  i piękna karoca dla naszych wspaniałych dam dworu. 

Dzieci poznały  nowe pojęcia,  dowiedziały  się wielu ciekawych rzeczy np. :  jak powstały zamki,  kto  w  nich  mieszkał, kim byli rycerze,  jak ubierali się, jak żyli i  co to były turnieje rycerskie. Odbyło się również pasowanie  na  rycerza. Każdy  chłopiec  po  uklęknięciu  usłyszał  swoje  imię  i  poczuł  dotknięcie miecza. Na koniec tygodnia dowiedzieliśmy się co jadał król. Czyli wszystko o kuchni dworskiej. Przedszkolaki upiekły królewskie ciasteczka  i świetnie się bawiły. Dzieciom  podobała  się  tematyka  zamku.  Chłopcy  z zaciekawieniem słuchali  o życiu rycerstwa. Dziewczęta natomiast bardzo chętnie bawiły się w damy dworu, królewny. Przedszkolaki ani na chwilę nie opadły z sił i przez cały ubiegły tydzień wesoło spędzały czas.  Spójrzcie sami!