Home » > Kategoria główna » Turniej szachowy

Turniej szachowy

18 listopada 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach w szachach dziewcząt i chłopców w Szkole Podstawowej w Roszkowie. Zagrali w dwóch kategoriach wiekowych:

kl. 4-6 :

Wlazik Jakub – kl. 4

Dajewski Szymon – kl. 5

Skowron Maja – kl. 6

Wróblewska Gabriela – kl. 6

Rezerwowy: Tołstołucki Bartosz – kl. 5

Kl.7-8:

Szcześniak Antoni – kl.8

Marzyński Piotr – kl.8

Zawieja Antoni – kl. 8

Golińska Oliwia – kl.8

Grupa młodsza rywalizowała z 3 drużynami (Akademia Dobrej Edukacji w Jarocinie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie,  Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie) a grupa starsza z 2 drużynami (Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie,  Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie). Turniej rozgrywany był w systemie każdy z każdym  w tempie po 15 min na zawodnika. Nasi młodsi szachiści mimo zaciętej walki ukończyli rywalizację na 3 miejscu. Miejsce 1 uzyskała drużyna ze szkoły Akademia Dobrej Edukacji w Jarocinie. Awans do Wojewódzkiego Finału z 2 miejsca wywalczyła grupa naszych starszych szachistów. Miejsce 1 zajęła drużyna Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie.

Finał Wojewódzki odbędzie  się w grudniu . Dokładna data  nie jest jeszcze znana, ale już trzymamy  wszyscy kciuki i życzymy im powodzenia!