Home » > Kategoria główna » Dbam o energię i wodę – jestem małym ekologiem

Dbam o energię i wodę – jestem małym ekologiem

W tym tygodniu odbyły się w grupie Smerfów zajęcia z projektu ekologicznego pt. „Kolorowe dni”. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom codziennego zużycia prądu oraz zachęcania do jego poszanowania. Poznaliśmy zasadę działania i właściwego obchodzenia się z urządzeniami elektrycznymi. Zapoznaliśmy się z naturalnymi źródłami energii, takimi jak: wiatr, słońce, woda. Dzieci grały na BUM-BUM rurkach ekologiczną piosenkę pt. „Kosze”, wykonywały wiele prac plastycznych, malowały nogami, wyklejały kropelki oraz żarówki. Nie zabrakło ćwiczeń ruchowych. Na zajęcia zaprosiliśmy również Panią Danusie z biblioteki, która przeczytała nam z klasa 4 bajkę „Jak dbać o naszą planetę”. Bardzo ważnym elementem był pokaz mody ekologicznej. To był bardzo intensywny tydzień. Zobaczcie sami.