Home » > Kategoria główna » Wigilia grupowa z udziałem rodziców

Wigilia grupowa z udziałem rodziców

Boże Narodzenie to najbardziej oczekiwane święta przez nas wszystkich. W przedszkolu tworzymy sytuacje sprzyjające czynnemu uczestnictwu w tradycji. 19 grudnia obchodziliśmy uroczystość Wigilii. Po południu dzieci przygotowały spotkanie świąteczne dla rodziców i zaproszonych gości. W pięknej bożonarodzeniowej scenerii przedszkolaki przedstawiły program artystyczny o Bożym Narodzeniu, przypomniały tradycje i symbole związane z tymi świętami. Dzieci wprowadziły nas w magiczną atmosferę śpiewając świąteczne piosenki i kolędy. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy i wtórowali im śpiewem. Zaproszeni goście, rodzice, rodzeństwo oraz personel przedszkola wraz z dziećmi, podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Następnie cała społeczność przedszkolna zajęła miejsca przy odświętnie nakrytym stole, aby zjeść wspólny posiłek. Śpiewane kolędy, płonące świece i choinka, wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności. Wigilia to szczególna uroczystość w naszym przedszkolu, to wyjątkowe wydarzenie, które integruje dorosłych i dzieci.