Home » > Kategoria główna » Tydzień z dinozaurami

Tydzień z dinozaurami

Grupa 5 latków poznała prehistoryczne stworzenia. Dzieci, dowiedziały się kiedy żyły dinozaury, czym się żywiły i jak wyglądały. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy ,,wykopalisk” dzięki którym zobaczyliśmy jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Obejrzeliśmy film edukacyjny przedstawiający historię funkcjonowania dinozaurów, ich cechy i gatunki. Jak się okazało trudne nazwy niektórych z nich nie są straszne dla naszych przedszkolaków, wszyscy sobie z nimi poradzili. Dzieci przeprowadziły również doświadczenie: oglądały jak z jaja wykluwa się dinozaur. Poznały nową literę D, wykonały wiele prac plastycznych oraz odwiedziły bibliotekę, by dowiedzieć się więcej o tych stworzeniach. To był bardzo ciekawy tydzień.