Home » > Kategoria główna » Wizyta górnika

Wizyta górnika

W czwartek 3 grudnia w naszej szkole gościliśmy górnika pana Konrada Michalskiego, tatę naszych uczennic Agatki z I klasy i Marysi z klasy IIa. Uczniowie klas I-III mieli okazję zapoznać się  z pracą jaką wykonuje górnik w kopalni gazu ziemnego Radlin.  Pan Konrad przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Dzieci zadawały wiele pytań o wszystko co jest związane z zawodem górnika, a także o wszystkie elementy stroju galowego, czy też koloru pióropuszy na czapce.  Odpowiedzi na te pytania świetnie zobrazowała zaprezentowana prezentacja multimedialna przygotowana przez gościa. Dzieci otrzymały czapki i słodki upominek. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy panu Konradowi za ciekawą lekcję.