Home » > Kategoria główna » Pierwszy dzień półkolonii zimowych:)

Pierwszy dzień półkolonii zimowych:)

Półkolonie zimowe

Dzień pierwszy – 18.01.2016

Na początku dnia uczniowie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych.

Po zjedzeniu śniadania cała grupa udała się na zajęcia sportowe. Odbyły się wyścigi rzędów, w których niespodziewanie zwyciężyła grupa dziewcząt. Następnie rywalizowano w unihokeja.

Po dwóch godzinach ruchowych uczestnicy półkolonii udali się na zajęcia szachowe, gdzie rywalizowali w bardziej spokojny, jednak nie mniej emocjonujący sposób.

O godzinie 12:30 uczniowie udali się do stołówki na obiad.

Po obiedzie uczniowie według uznania mogli wybrać zajęcia sportowe bądź zajęcia kreatywności.

Na zajęciach kreatywności uczniowie brali udział w różnego rodzaju spontanicznych  zabawach  słownych.  Zadaniem uczniów było także wymyśleć  historię z wykorzystaniem  podanych przedmiotów.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa „Zgadnij, co to za przedmiot”,  zajęcia „ Zamieniamy koła w rozmaite rzeczy i postaci”,  „ Figury z ciał”. Nie zabrakło także muzyki i plastyki. Zajęcia „ Malujemy muzyką” polegały na malowaniu prac  do słuchanej muzyki ( A. Vivaldi)

Opiekunowie:

Zajęcia sportowe: p. J. Kolecki