Home » > Kategoria główna » Gimnazjaliści piszą egzaminy, a klasy młodsze jeżdżą na wycieczki.

Gimnazjaliści piszą egzaminy, a klasy młodsze jeżdżą na wycieczki.

W ciągu trzech dni klasy IV – VI odwiedziły kilka ciekawych miejsc na terenie Ziemi Jarocińskiej.

Poniedziałek –byli na wycieczce  w Radlinie

Wtorek – Drugiego dnia odwiedziliśmy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, dla niektórych z nas być może będzie to przyszła szkoła. Czekały tam na nas warsztaty fryzjerskie, samochodowe czy elektroniczne, tym samym mogliśmy zgłębić tajniki niektórych zawodów. Następnie odwiedziliśmy straż pożarną, gdzie mogliśmy zwiedzić remizę, wsiąść do wozu strażackiego czy przymierzyć hełm.

Środa – Trzeci dzień naszych wędrówek po Ziemi Jarocińskiej rozpoczęliśmy od wizyty w miejskiej bibliotece. Panie bibliotekarki przygotowały dla nas gry i zabawy językowe, np. rozwiązywanie rebusów, szukanie wyrazów w słownikach, a nawet wykonywanie pompek z książką na plecach. Mieliśmy również zajęcia plastyczne podczas których malowaliśmy swoje imiona i nazwiska hieroglifami. Po krótkim posileniu się wyruszyliśmy do nadleśnictwa. Na miejscu dwóch sympatycznych panów oprowadziło nas po wyłuszczarni nasion oraz szkółce leśnej, gdzie dokładnie opowiedziano nam jak wygląda życie drzewa posząwszy od zbioru nasion po zasadzenie sadzonki do gruntu.

Wszystkie nasze wycieczki były bardzo pouczające i udane.