Home » > Kategoria główna » Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Szachach

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Szachach

7.11.2016 r. w Jarocinie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Szachach. Z naszej szkoły wzięły w niej udział dwie czteroosobowe drużyny :

– z Gimnazjum (Joanna Strzelecka, Kacper Strzelczyk, Rafał Maciejewski, Weronika Spychaj)

– ze Szkoły Podstawowej (Piotr Piątkowski, Antoni Szcześniak, Gabriela Nowaczyk, Weronika Witkowska).

W grupie Szkół Podstawowych rywalizowaliśmy z 4 innymi szkołami (Społeczna SP  w Jarocinie, SP Kotlin, SP nr 2 Jarocin), w grupie Gimnazjów z 3 (Gimnazjum nr 5, Gimnazjum Kotlin, Gimnazjum Społeczne z Jarocina). Po zaciętej rywalizacji nasi uczniowie ze Szkoły Podstawowej zajęli I miejsce, a ich starsi koledzy z Gimnazjum II miejsce. Radość była ogromna, tym bardziej że uczniowie wystartowali dopiero po pierwszym roku nauki gry w szachy. Gratulujemy zwycięzcom !!!

Obydwie grupy awansowały tym samym do udziału w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się pod koniec listopada br.

Trzymamy kciuki!