Home » > Kategoria główna » Lekcja przyrody

Lekcja przyrody

Uczniowie szkoły podstawowej, na zajęciach z przyrody mają okazje nie tylko posłuchać i zobaczyć jak wygląda otaczający nas świat; ale przede wszystkim mogą doświadczyć w praktyce jak funkcjonują rzeczy z naszego codziennego otoczenia. Jedną z takich okazji była lekcja o elektryczności. Dzieci z naszej szkoły mogły nie tylko przekonać się do czego wykorzystujemy elektryczność na co dzień; ale i zobaczyć w praktyce zachowanie się prądu w zetknięciu z rożnymi materiałami. Pozwoliło im to poznać pojęcie przewodników i izolatorów, oraz zrozumieć zasady bezpiecznego obchodzenia się prądem elektrycznym. Zajęcia przebiegały z pełnym zaangażowaniem całej klasy; każdy znalazł coś co go zainteresowało, ale przede wszystkim wszyscy wzbogaciliśmy się o nowe doświadczenia.