Home » > Kategoria główna » X Ogólnopolski Turniej Szachowy w Ostrowie Wielkopolskim

X Ogólnopolski Turniej Szachowy w Ostrowie Wielkopolskim

W niedzielę 29.01.2017 roku 5 szachistów z naszej szkoły wzięło udział w X Ogólnopolskim Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

W najliczniejszej grupie do lat 10 (62 zawodników) wystartowali: Antoni Szcześniak z kl. II oraz Tomasz Zdunek z kl. III. W kategorii do lat 13 (33 zawodników): Gabriela Nowaczyk, Weronika Witkowska oraz Kamil Zdunek z kl. V. Rywalizacja była zacięta a poziom wysoki. Oddzielnie klasyfikowano dziewczęta i chłopców. Występ naszych uczniów w grupie do lat 10 uznać należy za udany – na uwagę zasługuje wysokie miejsce Tomasza Zdunka, dla którego był to debiut w pozaszkolnym (ogólnopolskim) turnieju. Antoni Szcześniak – 15 miejsce, Tomasz Zdunek – 16 miejsce. Wszyscy zawodnicy uplasowani powyżej  posiadali kategorie szachowe. W grupie do lat 13 przeciwnicy nie pozwolili naszym uczniom na zdobycie wyższych  miejsc niż 22 miejsce Kamila Zdunka. Kamil oraz Weronika zajęli najwyższe miejsca pośród osób, które nie posiadają żadnej kategorii.

Z dyplomami, medalami, nagrodami książkowymi, ale przede wszystkim z kolejnym doświadczeniem i ciekawymi przeżyciami  wróciliśmy późnym popołudniem do domów.