Home » > Kategoria główna » Prawdziwa lekcja przyrody

Prawdziwa lekcja przyrody

21 kwietnia klasy trzecie wybrały się do Ośrodka Szkółkarsko-Nasiennego w Jarocinie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat segregowania szyszek, suszenia ich, wyłuszczania,  a także przechowywania nasion. Okazało się, że nasiona przechowuje się w chłodni nawet kilkadziesiąt lat. Taka ciekawostka i wiele innych pozostaną w naszej pamięci na baaaardzo długo. Najbardziej podobało się nam wewnątrz ogromnej suszarni. Kiedy włączono nadmuchy poczuliśmy się, jakby zaatakowało nas 1000 suszarek do włosów;).
O tej porze roku wiele dzieje się też w szkółce leśnej. Teraz już wiemy, dlaczego tak ważne jest szanowanie zieleni, ile pracy trzeba włożyć w to, aby z nasionka wyrosło drzewo. Polecamy wszystkim to miejsce, warto zobaczyć.
Po dwóch godzinach obcowania z przyrodą nieco zgłodnieliśmy;) Postanowiliśmy posilić się w pobliskiej restauracji.