Home » > Kategoria główna » Ekologiczny patrol przedszkolaków w akcji!!!

Ekologiczny patrol przedszkolaków w akcji!!!

Kwiecień to miesiąc, w którym zajmowaliśmy się tematyką Ziemi jako planety, ochroną przyrody i dbałością o najbliższe otoczenie. Przedszkolny Eko-patrol wybrał się więc, aby sprawdzić, czy otoczenie przedszkola jest bezpieczne i czyste. Przy pomocy taśmy klejącej zbadaliśmy stan czystości naszego placu zabaw, oznaczyliśmy smutnymi „buźkami” miejsca wymagające uporządkowania, a wesołymi- nagrodziliśmy te, które szczególnie nam się podobały. Dzieci musiały również wykazać się wiedzą na temat segregacji odpadów oraz szybkością i zręcznością podczas wykonywania zadań sprawnościowych, rozwiązać wiosenną krzyżówkę i zmierzyć się z rebusami. Postanowiliśmy, że kiedy tylko poprawi się pogoda, zajmiemy się pracami porządkowymi i posadzimy nasze pierwsze drzewo.