Home » > Kategoria główna » Klasa IV na wystawie o Biblii

Klasa IV na wystawie o Biblii

23 maja uczniowie klasy IV z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ZOO w Wilkowyi pod opieką wychowawczyni i bibliotekarki udali się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Jarocinie na Wystawę Biblii – stworzoną przez Fundację Areopag. Pani Justyna Daniel – wicedyrektor biblioteki przedstawiła dzieciom całą historię powstania Słowa Bożego. W jaki sposób i w jakiej formie Pismo Święte dotarło do naszych czasów, zanim zostało zamknięte w okładki i trafiło do naszych biblioteczek domowych. Uczniowie mogli dotknąć eksponatów, wziąć do ręki kamienne tablice z dziesięciorgiem przykazań, dotknąć słów napisanych na skórach i pergaminach, obejrzeć Torę na zwojach papieru oraz zobaczyć, jak wyglądała czcionka. Dzieci zachwycały się różnymi, pięknymi wydaniami Biblii i z ogromnymi wrażeniami wróciły do szkoły.