Home » > Kategoria główna » Konkurs z fizyki

Konkurs z fizyki

19 maja 2017 roku w ZSO w Jarocinie odbył się V konkurs fizyczny dla uczniów gimnazjów i szkól ponadgimnazjalnych na „Ciekawe doświadczenie fizyczne”. Z naszej szkoły wzięły w nim udział 4 dziewczyny. Natalia Becela i Natalia Grzesiak z klasy III oraz Patrycja Grzesiak i Julia Juszczak z klasy I gimnazjum. Poprzeczka była postawiona bardzo wysoko przez konkurencję. W konkursie przedstawionych było 28 doświadczeń. Komisja była bardzo wymagająca i zadawała wiele pytań.

Na sali zajęłyśmy przeznaczone dla nas miejsce i zaczęłyśmy konstruować nasz projekt. Zaprezentowałyśmy i omówiłyśmy komisji krzesło z papieru. Komisja nie mogła uwierzyć w to, że to krzesło cokolwiek utrzyma. Pani z komisji usiadła na krześle a ono ją utrzymało. Utrzymało poprzez odpowiedni rozkład sił. Tym samym zinterpretowałyśmy III zasadę dynamiki Newtona. Pytań do nas nie było, komisja i widzowie byli pod wrażeniem naszej oryginalności.

Niestety nie udało nam się zdobyć podium (były wymienione 3 pierwsze miejsca), ale na pewno zostaniemy bardzo dobrze zapamiętane jako zaradne i oryginalne dziewczyny ze szkoły w Wilkowyi.