Home » > Kategoria główna » Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

1 czerwca 2017 roku już od rana był innym dniem niż zwykle. W tym uroczystym dniu odbył się „Bal kolorów” na naszym placu przedszkolnym. Dzieci w tym dniu miały na sobie ubrania w swoim ulubionym kolorze. Rozbrzmiewała wesoła dziecięca muzyka zapraszająca do tańca. Pogoda dopisała, więc już po śniadaniu przedszkolaki  spotkały się na placu przedszkolnym.

Wspólnym zabawom nie było końca. Dzieci miały w czym wybierać: bańki mydlane, malowanie na dużych płaszczyznach, panie malowały dzieciom paznokcie oraz  twarze, zamieniając je przy tym w motyle, tygryski, kotki  itp.

Dzieci mogły malować na płótnie nogami, na folii streczowej, mogły opanować umiejętność wiązania balonów i wiele innych. Nie brakowało również chętnych do budowania zamków z piasku. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się chusta animacyjna. Wszystkim podobały się zorganizowane zabawy na powietrzu. Jednak największą atrakcją było jedzenie lodów.

Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku.