Home » > Kategoria główna » Klasy trzecie w górach

Klasy trzecie w górach

Dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego klasy trzecie szkoły podstawowej wybrały się na dwudniową wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Pierwszego dnia zdobyli Zamek Chojnik w Sobieszowie, a następnie dotarli do Wodospadu Szklarki. Kiedy już udali się do pensjonatu i posilili się, postanowili, że wykorzystają każdą chwilę na aktywny wypoczynek. Trochę obolałe nóżki wymoczyli w rzece, skacząc po Kruczych Skałach. Niektórzy byli chyba bardzo zmęczeni, ponieważ zamoczyli nieco więcej;) Było wesoło;))) Tego dnia, jeszcze przed zachodem słońca, wyruszyli szlakiem w kierunku Chybotka, a wędrówkę zakończyli Złotym Widokiem. Wieczorem odbyło się „Piżamowe Przyjęcie” i tuż przed północą w pokojach nastała cisza. Nie trwała ona jednak zbyt długo, bo już przed szóstą słychać było śmiechy i rozmowy dzieci.
Dzień drugi rozpoczęli od pysznego śniadania. Potem żwawym krokiem wyruszyli w kierunku Wodospadu Kamieńczyk. Droga nie była łatwa, ale było warto dla tych widoków. Dalej już jedynie  z górki:) Przejechali autobusem do Leśnej Huty Szkła, gdzie zobaczyli, jak powstają szklane dzieła sztuki. Wycieczka kończyła się wizytą w wiosce poszukiwaczy skarbów – Żelaznym Walońskim Tyglu. Może program wycieczki był trochę napięty, ale wychowawczynie znają swoje dzieci i wiedzą, na co je stać. Niejeden gimnazjalista może im pozazdrościć kondycji:) To był bardzooo ciekawy, wesoły i niezapomniany wyjazd.