Home » > Kategoria główna » Wakacje w przedszkolu

Wakacje w przedszkolu

Czas wakacji w naszym przedszkolu to przede wszystkim czas odpoczynku, ale staramy się, aby ten odpoczynek był aktywny. Każdy tydzień ma swój temat i motyw przewodni. Miniony tydzień był pełen niespodzianek.

„Marynarze świata, witam na pokładzie statku. To ja, kapitan statku – nieustraszony pirat – szukam nowej załogi!”. Tymi słowami zaprosiłam dzieci do zabawy w piratów. Przez cały tydzień tworzyliśmy wspólnie mapę, dzięki której dzieci dowiedziały się „Jak zostać piratem w 5 dni”.

A oto kilka zasad jak stać się piratem!

Po pierwsze. „Każdy pirat musi mieć swój statek”. W pierwszym dniu dzieci zbudowały statki pirackie i zaprojektowały flagę.

Po drugie. „Każdy pirat schodzi kiedyś na ląd”.  Idąc tropem słów zaprowadziło nas to do wielkiej piaskownicy, w której dzieci zbudowały ogromne zamki z piasku. Zabawom nie było końca.

Po trzecie. „Piraci lubią dalekie wyprawy”. I my udaliśmy się na taką wyprawę, każde dziecko wykonało dla siebie czapkę pirata z czaszką i wyruszyliśmy na długi spacer, który zakończyliśmy pysznymi lodami.

Po czwarte.„Piraci kochają złoto i kosztowności”. Każdy z naszych małych piratów wykonał dla siebie „piaskowy medal”. Największą radość sprawiły dzieciom w tym dniu  zajęcia z sensoplastyki.

Po piąte. „Każdy pirat lubi jeść”. Tydzień zakończyliśmy bardzo słodko. Dzieci wspólnie z Paniami przygotowały przepyszne gofry z sezonowymi owocami.

Ten tydzień minął nam bardzo szybko. Wszystkim zabawom towarzyszyły piosenki o tematyce morskiej.