Home » > Kategoria główna » Wakacje na Dzikim Zachodzie

Wakacje na Dzikim Zachodzie

W naszym przedszkolu dni mijają bardzo szybko. Nikt się tutaj nie nudzi, gdyż każdy kolejny dzień przynosi nowe przygody. Nasze ZOO Przedszkolaki przeniosły się na Dziki Zachód, aby choć trochę poczuć się kowbojami! Każdy musiał wcześniej przygotować dla siebie wyjątkowy kapelusz i kowbojską chustę oraz wykazać się zręcznością w rzucaniu do celu, szybkością w łapaniu zwierząt, umiejętnością dojenia krowy. Niebywałą atrakcją było spotkanie z dziadkiem Oliwiera, który o kowbojach wie wszystko. Mieliśmy okazję posłuchać interesujących opowieści o zwyczajach tych ludzi, ich strojach i ciężkiej pracy.  W przedszkolnym kinie czekali na nas ,,Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie”, których przygody oglądaliśmy z zapartym tchem, zajadając pyszny popcorn. Jeśli tylko dopisze pogoda, wyruszymy też na poszukiwanie złota.
Odwiedziliśmy również Bibliotekę Publiczną w Jarocinie, gdzie czekały na nas ciekawe książki i zabawy przygotowane przez panią bibliotekarkę.
W czasie tych wakacji przekonaliśmy się, że dzięki naszej wyobraźni możemy podróżować tam, gdzie tylko zechcemy! 😉