Home » > Kategoria główna » Wiedza i inicjatywa w rękach młodych!

Wiedza i inicjatywa w rękach młodych!

23-24 listopada 2 uczniów, członków Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły,  wzięło udział w dwudniowym XIV Wielkopolskim Forum Rad Młodzieżowych, które odbyło się w Jarocinie. Monika Boguszyńska oraz Kacper Strzelczyk  wraz z innymi przedstawicielami wielkopolskich szkół poznawali, czym są Młodzieżowe Rady, jakie są ich cele główne oraz obszary działania. Poza częścią warsztatowo-wykładową młodzież korzystać mogła z Aquaparku, wziąć udział w spotkaniu z gościem specjalnym –pilotami z Grupy „Żelazny”. W tym samym czasie odbywał się blok szkoleniowo-warsztatowy dla opiekunów. Drugi dzień forum rozpoczął się wizytą w Muzeum Polskiego Rocka. Po powrocie do centrum hotelowo-konferencyjnego Jarota odbyła się  symulacja Sesji Młodzieżowej Rady Gminy/Powiatu.  Młodzież , oprócz zdobycia wiedzy i wymiany doświadczeń, miała możliwość  zawarcia nowych, cennych znajomości.