Home » > Kategoria główna » Szachowy grudzień!!!

Szachowy grudzień!!!

1 grudnia 2017 roku 4 osobowa drużyna szachistów z naszej szkoły wzięła udział w Finałach Województwa Wielkopolskiego w Szachach Drużynowych – Igrzyskach  Dzieci, które odbyły się w Zbąszyniu.  Drużyna w składzie: Nowaczyk Gabriela, Szcześniak  Antoni, Witkowska Weronika oraz debiutant Zdunek Kamil. Był to drugi udział naszych zawodników w Finałach Wojewódzkich. Nasi uczniowie uplasowali się na 36 miejscu na 40 drużyn.  Tylko 6 innych drużyn nie posiadało rankingu, więc wiedzieliśmy, że łatwo nie będzie. Podkreślić należy bardzo dobry występ Weroniki Witkowskiej, która w rankingu indywidualnym znalazła się na 17 miejscu (na 212).

Nasza starsza  wiekowo drużyna wzięła udział w tym samym typie imprezy – na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – w Pleszewie 13.12.2017 roku. W Finale Wojewódzkim zagrali: Kotowicz Aleksandra – debiut, Marzyński  Jan – debiut, Piątkowski Piotr oraz Joanna Strzelecka. Na 47 drużyn zajęliśmy miejsce 38.  Bardzo dobrze radziła sobie Joanna Strzelecka ( 50 miejsce indywidualnie) oraz Jan Marzyński (60 miejsce na 199). Dali z siebie wszystko i co najważniejsze za rok marzy im się znów gra w  Finale.