Home » > Kategoria główna » Północ z Andersenem

Północ z Andersenem

VII Noc z Andersenem już za nami. W piątek 6.04.2018r. 36 dzieci wzięło dział w Północy z Andersenem. Tym razem hasłem przewodnim była baśń „Dzielny ołowiany żołnierz”, ponieważ w tym roku przypada 180 rocznica jej napisania. Biblioteka i szkoła w Wilkowyi zamieniły się w wojskowe koszary i taneczne studio. Na samym początku wszyscy powitaliśmy naszych miłych gości – Barbarę Skoczylas –biblioteczną Seniorkę, a zarazem przewodniczącą Koła Gospodyń, Joannę Wielińską – instruktorkę tańca oraz Macieja Zaborowskiego – zawodowego żołnierza. Pani Barbara wcieliła się w postać Hansa Christiana Andersena i przeczytała dzieciom baśń „Dzielny ołowiany żołnierz”. Następnie przez losowanie utworzono dwie drużyny – zieloną i niebieską oraz przydzielono im opiekunów. Jedna z grup przeszła do pana Macieja na hol szkoły, gdzie dzieci zapoznały się z pracą żołnierza, a także mogły zobaczyć i przymierzyć elementy umundurowania. Później odbyła się musztra wojskowa i zdobywanie sprawności przechodząc tor przeszkód. W tym samym czasie grupa niebieska udała się do sali tanecznej, gdzie zapoznała się z zawodem tancerki . Pani Joanna pokazała uczestnikom stroje taneczne, odbyła się również lekcja tańca oraz pokaz slajdów dotyczący tańców towarzyskich. Po godzinie zajęć nastąpiła zamiana. W przerwie był czas na słodki poczęstunek. Po posiłku uczestnicy nocnych zmagań udali się do sal, gdzie rozwiązywali test i krzyżówkę dotyczącą biografii Andersena oraz baśni „Dzielny ołowiany żołnierz”. Nasza Północ zakończyła się zasadzeniem drzewa – symbolu Nocy z Andersenem. Powróciliśmy do szkoły gdzie z utęsknieniem czekali rodzice na swoje pociechy. Na koniec każdy otrzymał drobny upominek (nieśmiertelnik , pocztówkę z Andersenem z Czech oraz cukierki). Zadowoleni i w świetnych humorach udaliśmy się do swoich domów spać.