Home » > Kategoria główna » Wycieczka do Straży Pożarnej

Wycieczka do Straży Pożarnej

18 kwietnia klasa pierwsza wraz z grupą czterolatków z naszego przedszkola wyjechała na wycieczkę do Jarocina. Skorzystaliśmy z zaproszenia Państwowej Straży Pożarnej i odwiedziliśmy miejscową jednostkę. Dzieci mogły zapoznać się zasadami jej funkcjonowania, uczestniczyły w próbnym alarmie, oglądały pokaz sprzętu strażackiego, doskonaliły umiejętność reagowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Największe emocje wzbudziła jednak przejażdżka wozem pożarniczym w towarzystwie dzielnych strażaków.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Regionalne. Tutaj zetknęliśmy się ze śladami naszej przeszłości. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o początkach Jarocina i tradycjach naszego regionu. Poznawaliśmy przeznaczenie różnych „dziwnych” przedmiotów, którymi posługiwały się nasze prababcie podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków. Podziwialiśmy również bogatą kolekcję kamieni z różnych stron świata- a ta szczególnie spodobała się dziewczynkom.

Wycieczkę zakończyliśmy posiłkiem w restauracji Mc Donalds i bardzo zadowoleni wróciliśmy do Wilkowyi. Po raz kolejny okazało się, że warto poznawać to, co jest blisko i odkrywać „perełki” naszego regionu.