Home » > Kategoria główna » Noc Muzeów w Śmiełowie

Noc Muzeów w Śmiełowie

W sobotę 19 maja panie bibliotekarki zorganizowały autokarową wycieczkę do Śmiełowa na Noc Muzeów. Uczestnikami jej byli laureaci konkursu całorocznego „Ciekawe dlaczego?”, a także panie z Klubu Seniorek. Na początku wysłuchaliśmy fascynującej opowieści Małgorzaty Litwinowicz o niezwykłym, mało znanym świecie litewskich baśni oraz melodii, pieśni i zawołań z dawnej i niedawnej Litwy granych na niespotykanych już instrumentach przez Sebastiana Wielądka. Po występie udaliśmy się na spacer po parkowych ogrodach w poszukiwaniu drzew z litewskich baśni. Na dłużej zatrzymaliśmy się w Ogródku Zosi oraz pod pomnikiem Adama Mickiewicza i dębem wieszcza. W czasie naszych wędrówek spotkaliśmy w parku wcześniej występujących artystów, z którymi zrobiliśmy sobie pamiątkowe fotografie. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem pięknego pałacu stanowiącego Muzeum Adama Mickiewicza. Wyjazd ten był wspaniałą lekcją historii łączącą pokolenia.