Home » > Kategoria główna » Lubimy jabłuszka

Lubimy jabłuszka

Lubimy jabłuszka
i słodziutkie gruszki,
na śliwki jesteśmy
wielkie łakomczuszki.
Marchewkę chrupiemy,
jak małe zajączki,
pomidory też zjadamy,
gdy nam wpadną w rączki.

Ostatnie dwa tygodnie  w grupie 4 latków upłynęły na poznawaniu owoców i warzyw.

Dzieci w ramach zajęć miały okazję obejrzeć teatrzyk sylwet pt. „Na straganie” J. Brzechwy i same pobawić się w aktorów. Dzięki pomocy rodziców przedszkolaki mogły „badać” owoce i warzywa, posługując się prawdziwymi eksponatami. Uczyły się rozpoznawać i nazywać owoce i warzywa, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały i segregowały. Dzieciom bardzo podobały się zagadki dotykowe, gdzie bez trudu rozpoznawały i nazywały owoce i warzywa po dotyku. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne.