Home » > Kategoria główna » Czytajmy dzieciom codziennie!

Czytajmy dzieciom codziennie!

(…) Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny  i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia(…) (Irena Koźmińska i Elżbieta Olszewska „Wychowanie przez czytanie”)

Tym razem czytał dzieciom nasz Pan Dyrektor, który bawił i uczył przedszkolaki, przypominając im jednocześnie o zasadach dobrego wychowania. A wszystko to za sprawą niezwykłej książki Grzegorza Kasdepke „ Bon czy ton? Savoir- vivre dla dzieci”. Towarzyszył mu oczywiście pies Indi, który już na dobre zaprzyjaźnił się z dziećmi i zadomowił w naszym przedszkolu.