Home » > Kategoria główna » Wizyta Leśniczego z Nadleśnictwa Jarocin.

Wizyta Leśniczego z Nadleśnictwa Jarocin.

Dlaczego zwierzęta zapadają w sen zimowy? Jak zwierzęta przygotowują się do zimy? I co w  lesie słychać?  Na te i wiele innych pytań odpowiadał Pan Leśniczy – Jakub Wojdecki, który pracuje w Nadleśnictwie Jarocin.

31 stycznia  z ogromną radością dzieci przywitały niezwykłego gościa. Leśniczy zaprezentował dzieciom swój mundur, opowiedział ciekawe rzeczy o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił zasady bezpiecznego zachowania się w lesie, zaznaczył też, że człowiek przebywając w lesie jest jego gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.  Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa itd) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Nie zabrakło też opowieści na temat zawodu pana leśniczego i bajki o dziku „Ryjku”.

Na zakończenie spotkania nasi milusińscy obiecali, że nie zapomną o leśnych przyjaciołach; szczególnie wtedy, gdy pokrywa śnieżna przykryje „smakołyki” zwierząt.

Serdecznie dziękujemy Panu leśniczemu za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne – tym razem w leśniczówce.