Home » > Kategoria główna » DOKARMIAMY PTAKI

DOKARMIAMY PTAKI

4 latki podczas zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Najmłodsi  dowiedzieli się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. „Spotkanie w karmniku” i pięknie przeliczały goszczące w nim wróbelki. Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki i same z dużym zapałem wsypywały pokarm do karmnika. Poznały ptaki zimujące w Polsce i miały okazję do wysłuchania odgłosów jakie wydają. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczna „Ptaki w karmniku” i wspólnie zatańczyły przy piosence o głodnym ptaszku. Dzieci zgodnie obiecały, że podczas zimowych spacerów będą systematycznie uzupełniać zapasy w karmniku, który został umieszczony w przedszkolnym ogrodzie.

Dokarmiając ptaki, dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.