Home » > Kategoria główna » Cała Polska Czyta Dzieciom

Cała Polska Czyta Dzieciom

Czytanie dzieciom książek jest jednym z bardziej pożądanych sposobów na wychowanie. Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwojowi postaw twórczych, oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.
Szkolne działania czytelnicze wspierane są przez mamy. To one poprzez czytanie bajek zachęcają najmłodszych do sięgania po książki.
Nasze wspólne działania są po to, aby aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką. Głośne czytanie będzie miało ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej. Wprowadza ono w świat niespotykany na co dzień, rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownik, uczy prawidłowego formułowania myśli, budowy zdań, posługiwania się słowem zgodnie z gramatyką.
Pierwszaków odwiedziło już kilka mam. Przeczytały nam one ulubione bajki swojego dzieciństwa. Dziękujemy serdecznie pani Agnieszce – mamie Tobiasza, pani Katrionie – mamie Oliwiera, pani Paulinie – mamie Niny, pani Karolinie – mamie Zosi, pani Amelii – mamie Szymona, pani Ewie – mamie Moniki oraz pani Natalii – mamie Mai.