Home » > Kategoria główna » EcoPiątka – klasa I

EcoPiątka – klasa I

25 kwietnia klasa I wyruszyła do lasu, aby zdobyć dodatkowe pięć(dziesiąt) punktów w konkursie „EcoPiątka dla Gazety”. Pomimo dalekiej drogi i wysokiej temperatury pierwszaki z zapałem podjęły się zadania. Każdy z nich wiedział dlaczego należy dbać o porządek w lesie. Niestety okazało się, że nie wszyscy mają tego świadomość i niektóre miejsca w lesie traktują jak śmietnik. Dzieci zbierały butelki szklane i plastikowe, pudełka p papierosach, opakowania po jedzeniu, materiały budowlane oraz odzież. Następnie wszystkie zebrane odpady położyły w wyznaczonym przez leśnika miejscu. Zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie i zadowolone z siebie wróciły do szkoły. Tam czekała na nie zasłużona niespodzianka ….. lody.