Home » > Kategoria główna » Otwarcie EuroFestiwalu w Rosji

Otwarcie EuroFestiwalu w Rosji

EuroFestiwal Odysei Umysłu rozpoczął się w piątek 26 kwietnia . Biorą w nim udział drużyny, które w mistrzostwach swojego kraju zajęły drugie miejsca . Są to drużyny z Białorusi, Kazachstanu, Rosji, Czech, Mołdawii, Niemiec, Szwajcarii, Rumunii, Indii, Chin i USA. Naszą szkołę reprezentują aż dwie grupy. Pierwszego dnia było barwne otwarcie. Zaprezentowały się wszystkie kraje, a Rosjanie zadbali o oprawę artystyczną. 27 kwietnia uczniowie kl.7 i 8 mieli do przedstawienia problem długoterminowy, a klasa 3 gimnazjum spontany. Obydwie drużyny przygotowują przedstawienie z udziałem drużyn kumpelskich z Rosji, Niemiec i Kazachstanu. Szczególną atrakcją drugiego dnia Eurofestiwalu był międzynarodowy targ, podczas którego drużyny mogły sprzedawać produkty charakterystyczne dla swojego kraju.