Home » > Kategoria główna » Przedszkolaki w pizzerii

Przedszkolaki w pizzerii

 4 –latki odwiedziły „Pizzerie Primavera” w Jarocinie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem pizzerii. Przedszkolaki dowiedziały się również, na czym polega praca w tym miejscu.  Dzieci miały możliwość przypomnienia sobie zasad kulturalnego zachowania się w pizzerii, a także przy stole podczas posiłku.

Na początek dowiedzieliśmy się, z jakiego kraju pochodzi  pizza. Przedszkolaki wzięły udział w rozmowie na temat, w jaki sposób robi się ciasto na pizzę, a także poznały składniki używane do robienia pizzy. Ponadto miały okazję zobaczyć piec, w którym piecze się pizzę. Następnie   wybierając ulubione dodatki tworzyły własne kompozycje smakowe, po czym przyszedł czas na wspólną konsumpcję. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach do przedszkola. Bardzo dziękujemy przede wszystkim Pizerii Primavera za miłe przyjęcie i Pani  Martynie Homa – mamie Matyldzi za zorganizowanie super wycieczki.