Home » > Kategoria główna » SPOTKANIE Z LEKARZEM WETERYNARII

SPOTKANIE Z LEKARZEM WETERYNARII

„Gdy Ci zwierzę zachoruje,
wiedz, że człowiek się znajduje,
co wybrał zawód taki,
w którym leczy się zwierzaki.

On przez lata swej praktyki
podpatrywał ich nawyki
i zdobywał doświadczenie,
jak wygląda ich leczenie.

Teraz szczepi, bada, radzi,
co kto tylko przyprowadzi:
koty, ptaki, psy, gryzonie
z przyjemnością bierze w dłonie.”

Do drzwi naszego przedszkola zawitał bardzo miły gość. Doktor weterynarii Pan Marek Rusin- tata Antosi,  aby podzielić się z najmłodszymi swoją ogromną wiedzą oraz nabytym dotychczas doświadczeniem w swojej wieloletniej już pracy.

Pan Doktor podczas spotkania przybliżył dzieciom specyfikę pracy  lekarza weterynarii, zwrócił uwagę na konieczność dbania o swoich pupili. Pokazał również, jak wygląda samo badanie takiego zwierzaka. Dzieci przysłuchiwały się z wielkim zainteresowaniem, poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt.  Na koniec dzieci pięknie podziękowały Panu Doktorowi za spotkanie. Przedszkolaki za aktywność oraz uważne słuchanie również zostały nagrodzone książeczkami. Dzieci były tak zachwycone, że podczas zabaw dowolnych zaczęły wcielać się w rolę lekarzy. Dziękujemy Panu Doktorowi i wierzymy, że z naszych przedszkolaków wyrosną sami najlepsi specjaliści.