Home » > Kategoria główna » Szachowa Majówka

Szachowa Majówka

16  maja 2019 roku po raz drugi  na „ Szachową Majówkę” zjechali najlepsi szachiści ze szkół Powiatu Jarocińskiego.  Do turnieju  organizowanego w naszej szkole w kategoriach klas  I-IV  i V-VIII przystąpiły następujące szkoły:

• Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa T. Kościuszki w Jarocinie
  • Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie
  • Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Kotlinie
  • Zespół Szkół ZOO Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi

W turnieju wzięło udział 31 uczniów (6 dziewczyn, 25 chłopców), 13 w kategorii I-IV, 18 w kategorii V-VIII. . Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim w tempie 15 min. na każdego zawodnika na dystansie 7 rund.  Należy podkreślić dobrą grę najmłodszych uczestników oraz ich zaciętą walkę w pierwszej trójce. Znalazły się w niej te same osoby, co w ubiegłym roku, ale z zamianą miejsc  2 z 3. Równie zaciętą walkę obserwować mogliśmy w grupie starszych szachistów..  Po  kilku godzinach intensywnej gry  wyłonili się następujący zwycięzcy:

W kategorii I-IV:

1. Antoni Szcześniak – kl. IV SP Wilkowyja
  2. Aleksandra Zgorzelska –kl. II SP Wilkowyja
  3. Michał Szumlewicz –kl. IV ZSS Jarocin

W kategorii V-VIII:

1. Wojciech Grzesiński –kl. VII SP 2
  2. Adam Szymkowiak –kl. IIIG ZSS
  3. Tomasz Markiewicz – kl. VII NSP

Dla zwycięzców  przygotowano dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobny upominek oraz dyplom uczestnictwa. Turniej zorganizowała Bernadeta  Rudnicka, sędziował sędzia Paweł Witwicki.  Gratulacje i do zobaczenia na trzeciej Szachowej Majówce za rok!