Home » > Kategoria główna » „Malowanie dziesięcioma palcami”

„Malowanie dziesięcioma palcami”

Malowanie palcami i stopami  z wykorzystaniem metody R. F. Show „Malowanie dziesięcioma palcami”

Metoda „ Malowania dziesięcioma palcami” – to jedna z najpopularniejszych technik terapii pedagogicznych, które w procesie stymulacji, usprawniania i wspomagania rozwoju dziecka wykorzystują plastykę, muzykę oraz ruch.

Dzieci poprzez zanurzanie paluszków w farbie przygotowanej na tackach pokrywały odbitymi  nogami i  rączkami biały arkusz papieru. W trakcie pracy plastycznej dzieciom towarzyszyła piosenka pt: „Bawiły, bawiły się dzieci paluszkami…”. Powstał wspaniały obraz „Wakacje nad morzem”.

Malowanie stopami i palcami – to przede wszystkim fantastyczna zabawa, pełna spontanicznych reakcji, ekspresji twórczej i zdobywania przez dziecko nowych doświadczeń. Dla najmłodszych dzieci, to przyjemność obcowania z farbą z których dziecko czerpie szereg korzyści dla rozwoju intelektualnego i emocjonalnego. Malowanie stopami to doskonałe ćwiczenia wspomagające integrację sensoryczną dziecka, w której główną metodą jest posługiwanie się ruchem, jako narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dzieci.