Home » > Kategoria główna » Sześciolatki w bibliotece

Sześciolatki w bibliotece

„Mała książka- wielki człowiek”- taką nazwę nosi nowy projekt realizowany przez Bibliotekę Publiczną w Wilkowyi, do którego zostały zaproszone dzieci z naszego przedszkola. Celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Przedszkolaki  będą miały szansę otrzymania upominku w postaci książki, jeśli tylko wraz z rodzicem odwiedzą  bibliotekę i założą Kartę Małego Czytelnika. O tym wszystkim poinformowały nas przemiłe panie bibliotekarki, które zorganizowały zajęcia dla Zerówki połączone oczywiście z czytaniem książeczek. Tym razem dzieci wysłuchały bajki „Franklin i książka z biblioteki” oraz krótkiego opowiadania na temat czytania na dobranoc. Spotkanie zaowocowało ogromnym zainteresowaniem i po południu pojawiło się już wielu młodych czytelników, którzy zapisali się do grona miłośników książek.