Home » > Kategoria główna » Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne

Pierwsze warsztaty kulinarne za nami. Obserwując zapał towarzyszący dzieciom podczas zajęć, można stwierdzić, że prace kuchenne nie są im obce. W pierwszym tygodniu były przepyszne drożdżówki. Dla niektórych były to pierwsze doświadczenia z drożdżami, a potem z rosnącym ciastem. Miksowanie, ugniatanie i formowanie drożdżówek sprawiło dzieciom  dużo radości. W kolejnym tygodniu odbyła się „podróż” do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzieci przygotowały sałatki owocowe. Dzięki warsztatom kulinarnym uczniowie rozwiną nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania, nabędą umiejętność planowania i organizowania swoich działań, rozwiną swoją samodzielność oraz zapoznają się z zasadami savoir-vivre  przy stole.