Home » > Kategoria główna » Igrzyska Powiatowe w Szachach

Igrzyska Powiatowe w Szachach

NASI SZACHIŚCI JADĄ  DO ZBĄSZYNIA!

Dnia 7 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Mistrzostwach Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych, które odbyły się , jak co roku, w JOK-u w Jarocinie.  Do Mistrzostw zgłosiły się 4 szkoły: Niepubliczna SP ZOO w Wilkowyi, SP Kotlin, Niepubliczna SP w Jarocinie oraz Społeczna SP w Jarocinie.

Szachiści reprezentujący  naszą szkołę  w grupie młodszej to :

– Aleksandra Zgorzelska (kl. III)

– Antoni Szcześniak (kl. V)

-Tomasz Zdunek (kl. VI)

-Mateusz Biskupski (kl. VI)

Grupę młodzieży reprezentowali:

– Gabriela Nowaczyk (kl. VIII)

– Nikodem Dajewski (kl. VII)

-Kamil Zdunek (kl. VIII)

Kacper Siudaczyński (kl. VIII)

Każdy z zawodników dawał z siebie wszystko. Należy podkreślić ,iż w młodszej grupie wszystkie partie wygrała A. Zgorzelska, w grupie młodzieży N. Dajewski. Do Finału Województwa Wielkopolskiego  awansowały z każdej grupy dwa pierwsze miejsca :

-z  grupy młodszej: Społeczna SP w Jarocinie (1 m.) oraz Niepubliczna SP w Jarocinie (2 m.)

– z grupy starszej: Niepubliczna SP ZOO w Wilkowyi (1 m.) oraz SP Kotlin (2 m. )

Gratulujemy i trzymamy kciuki 3 grudnia za naszych szachistów  w Zbąszyniu!!!