Home » > Kategoria główna » Maski weneckie

Maski weneckie

Historia masek weneckich sięga głęboko w przeszłość, bo aż XII wieku. Najciekawsze jest to jednak, że nikt do końca potrafi wyjaśnić, jaki był początek tego fenomenu.

Dość prawdopodobną historią jest ta mówiąca, że gdy Wenecjanie podbili Konstantynopol, po raz pierwszy zetknęli się wówczas z muzułmańską kulturą, w której kobiety zasłaniają twarze. Jako że sprowadzono do Wenecji wiele egzotycznych zwyczajów, także i ten podchwycony został przez weneckie kobiety, które przy różnych okazjach zaczęły ukrywać swoje twarze .

Maski z biegiem czasu ewoluowały. Początkowo nieciekawe, skórzane czy drewniane szkaradzieństwa, które raczej straszyły, zastąpione zostały przez delikatne, kunsztowne wyroby z doskonałej porcelany, srebra i złota.

MY JEDNAK POSTANOWILIŚMY WYKONAĆ SWOJE, ORYGINALNE MASKI WENECKIE ZOBACZCIE, JAK NAM POSZŁO: