Home » > Kategoria główna » ,,Leć rakieto! Poznajemy tajemnice Kosmosu”- tablica interaktywna

,,Leć rakieto! Poznajemy tajemnice Kosmosu”- tablica interaktywna

Miniony tydzień minął  5-latkom pod hasłem: ,,Leć rakieto! Poznajemy tajemnice Kosmosu”.

Chcemy, by przedszkole było miejscem ciekawych zabaw i rozwijania umiejętności.  W naszym Przedszkolu proponujemy obecnie dzieciom ciekawe zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. To świetna pomoc do uatrakcyjnienia zajęć. Przedszkolaki mogą oglądać specjalne programy zamieszczone w Internecie, albo uczestniczyć w specjalnie przygotowanych ćwiczeniach, które opracowaliśmy z myślą o dzieciach. Tablica interaktywna służy nam do malowania obrazów, układania puzzli, przechodzenia przez labirynty i podróży. Dzięki niej przedszkolaki poznały w tym tygodniu  Kosmos. Dowiedzieliśmy się czym jest Układ Słoneczny, wzbogaciliśmy wiedzę nt. planet.

Odwiedziła nas również w ramach Akcji Rodzice-Dzieciom: mama Małgosi – Pani Alicja, która przeczytała  dzieciom bajkę o „Zielony ufoludku” i wykonała z nami prace plastyczne.

Pojawił się również  quiz sprawdzający zdobytą wiedzę. Przedszkolaki odpowiedziały śpiewająco i zdobyły ,,kosmiczną odznakę ”. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wiele radości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej przygody z Kosmosem.