Home » > Kategoria główna » „To klops. Już po wakacjach! I lato już za nami. Nie można go zatrzymać tęsknotą, ani łzami…”

„To klops. Już po wakacjach! I lato już za nami. Nie można go zatrzymać tęsknotą, ani łzami…”

To prawda, słoneczne lato minęło, wakacyjna pora także, ale u nas nikt nie płacze, bo zaczęliśmy nowy rok przedszkolny! Każdy przedszkolak ma już miejsce w kolorowej szatni, wszyscy są już w swoich nowych salach, wszyscy coraz starsi i pewniejsi wkraczamy w wir wrześniowej pracy.
A pracy jest wiele!

Co słychać u przedszkolnych wyjadaczy? Zobaczmy, jak minął ich pierwszy tydzień września:

Grupa Superbohaterów zmieniła nazwę i od teraz 6 –latki to „Mądre Sowy”. Dzieci z dużym uśmiechem i optymizmem przywitały wrzesień. Spotkanie z koleżankami po długiej przerwie było pełne radości. Pierwszy tydzień, to przede wszystkim adaptacja w nowej, przedszkolnej rzeczywistości. Dzieci zadomowiły się w nowej sali. Ten tydzień przedszkolaki porządkowały  swoje szafeczki. Oprócz tego ćwiczyły zamykanie i otwieranie kluczem szafki, wytrzymałość i współprace z rówieśnikami. Dużo rozmawialiśmy o przyjaźni i naszej grupie. Mądre Sowy  zapoznały się z podręcznikami oraz wspólnie opracowały kodeks swojej grupy, przypominając o zasadach panujących w przedszkolu.

Uff, co to był za szalony tydzień! Trzymamy kciuki za następne dni!