Home » > Kategoria główna » Turniej halowej piłki nożnej

Turniej halowej piłki nożnej

Dnia 19.01.2023r. podczas zajęć SKS zorganizowano oraz przeprowadzono turniej w halowej piłce nożnej.

Uczestnikami rozgrywek byli uczniowie klas I – III Zespołu Szkół.

Drużyna każdej z reprezentujących klas mogła składać się z ośmiu zawodników (pięciu uczniów grających w polu gry +bramkarz oraz dwóch zawodników – zmienników).

Współzawodnictwo przeprowadzono systemem „każdy z każdym”.

Limit czasowy poszczególnych spotkań wynosił 2×5 minut z krótką przerwą na odpoczynek.

Łącznie rozegrano sześć spotkań.

Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 3 punkty, w przypadku wyniku remisowego 2 punkty, natomiast za przegraną 1 punkt.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce w turnieju wywalczyli uczniowie z klasy III, którzy wygrali wszystkie rozegrane spotkania uzyskując 9 punktów.

Klasy IA oraz II uzyskały po 6 punktów. Aby rozstrzygnąć która z drużyn wywalczyła II miejsce (sprawdzono wynik bezpośredniego spotkania – remis), następnie obliczono stosunek bramek strzelonych do ilości bramek straconych. W tej klasyfikacji lepszy wynik uzyskali uczniowie z klasy IA- tym samym uzyskując II miejsce w turnieju. Miejsce III wywalczyli uczniowie klasy II, miejsce IV – uczniowie z klasy IB (4 punkty).

Wszystkim drużynom uczestniczącym w rozgrywkach serdecznie dziękuję za udział, oraz gratuluję osiągniętego sukcesu.